„Maltańczycy” w starostwie
(14.05.2013-)

W piątek 10 maja w Starostwie Powiatowym w Świdnicy odbyło się spotkanie robocze z Kawalerami Maltańskimi z niemieckiego Biberach. Społecznicy co roku odwiedzają powiat świdnicki i znajdujące się na jego terenie instytucje nastawiono na niesienie pomocy, sprawdzają jakie są potrzeby, rozdzielają przywiezione dary oraz planują kolejne wizyty.

W tym roku delegacja w składzie: Walter Hänle Zastępca Zwierzchnika Powiatowego Związku Kawalerów Maltańskich, Karl Maucher Prezes Związku Kawalerów Maltańskich, Laszlo Mihai Członek Związku Kawalerów Maltańskich, Albert Schmid Referent ds. Finansów, Gerhard Sproll Członek Związku Kawalerów Maltańskich odwiedziła Dom Dziecka w Świdnicy, Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Świdnicy, Schronisko im. Św. Brata Alberta oraz Szkołę Specjalną w Świdnicy. Wśród darów jakie ze sobą przywieźli znajdowały się między innymi: odzież damska i męska, ręczniki, stoły kreślarskie do przeprowadzania warsztatów plastycznych, ochraniacze na materace, pościel, środki czystości, pakiety żywnościowe. Dodatkowo niemieccy społecznicy przekazali środki finansowe w łącznej kwocie ponad 12 tys. złotych, za które zakupiono między innymi: środki czystości, szafki i lampki nocne oraz sprzęt AGD. W ramach podziękowań za wieloletnią współpracę Maltańczycy otrzymali pamiątkowy obraz przedstawiający godło Zakonu Kawalerów Maltańskich wykonany przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Jaskulinie.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu