Dzień Strażaka
(06.05.2013)

Początek maja to nie tylko Święto Pracy, Dzień Flagi czy Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. 4 maja przypada także Międzynarodowy Dzień Strażaka, święto wszystkich strażaków, tych zawodowych, jaki i ochotników. Jak co roku uroczystości rozpoczynają się od mszy świętej odprawianej w intencji patrona straży pożarnej, czyli św. Floriana.

Uroczystość taka odbyła się także w Katedrze Świdnickiej i uczestniczyli w niej, oprócz strażaków, samorządowcy, parlamentarzyści i wszyscy związani zawodowo lub sentymentalnie ze strażą. Po założeniu kwiatów pod pomnikiem św. Floriana uczestnicy obchodów udali się do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości, podczas których wręczono odznaczenia i ordery dla najbardziej zasłużonych strażaków z powiatu świdnickiego. Życzenia dla wszystkich strażaków, w imieniu Zarządu Powiatu, złożyli Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Etatowy Członek Zarządu Powiatu Sabina Cebula.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu