Uroczyste pożegnanie absolwentów Technikum Ekonomicznego i Technikum Informatycznego w Zespole Szkół w Strzegomiu
(30.04.2013)

W dniu 26 kwietnia kolejny rocznik, po czteroletniej edukacji opuścił mury szkoły. Są to niewątpliwie wzruszające chwile, nie tylko dla absolwentów, ale dla całej społeczności szkolnej. Cztery lata to długi czas nauki i zdobywania kwalifikacji zawodowych, ale również czas rozwijania pasji, zainteresowań, pogłębiania przyjaźni i niekiedy pierwszych miłości.

Na tak doniosłej uroczystości nie mogło zabraknąć znamienitych gości. Swoją obecnością uświetnili akademię Sabina Cebula- Etatowy Członek Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Zbigniew Suchyta- Burmistrz Strzegomia, Irena Michalec Przewodnicząca Rady Rodziców. Wyróżniono i nagrodzono najlepszych absolwentów:

Paulina Kopeć - IV TE
Beata Marek - IVTE
Agnieszka Gap – IV
Ewelina Kisielewska– IV TE
Klaudia Janik- IV TE
Adrian Wróblewski – IV TI
Adam Liszcz – IV TI
Marcin Kowalczyk – IV TI

Koledzy i koleżanki z klas III przygotowali montaż słowno – muzyczny i drobne upominki, które niosły przesłanie, że „ Każda chwila życia to przejście przez most, który coś kończy i coś zaczyna. I warto czasem zatrzymać się , by docenić te niepowtarzalne, szczęśliwe chwile…” Życzymy wszystkim absolwentom powodzenia na egzaminie maturalnym i egzaminie zawodowym.

TECHNIKUM UZUPEŁNIAJĄCE- ROCZNIK 2013!
Także 26 kwietnia 2013 roku naukę w Zespole Szkół zakończyli pierwsi absolwenci Technikum Uzupełniającego w systemie zaocznym. Wśród nich słuchacze technikum górniczego (41 osób), handlowego (28 osób) i mechanicznego (10 osób). Po trzech latach nauki każdy z nich ma już wykształcenie średnie. Teraz przed nimi matura, a w czerwcu egzamin z nauki zawodu. Egzamin, którego pozytywny wynik da tytuł technika. Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich otworzył wicedyrektor Roman Ehlert życząc wszystkim absolwentom powodzenia, spełnienia marzeń i sukcesów w życiu osobistym i zawodowym. Wraz z opiekunami klas- Anną Spychalską (3TUG), Elżbietą Milańczyk (3TUH) i Wojciechem Gruszką (3TUM) wręczył dyplomy słuchaczom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. O oprawę artystyczną uroczystości zadbali uczniowie klas trzecich technikum ekonomicznego. To pierwszy rocznik kończący w naszej szkole Technikum Uzupełniające w systemie zaocznym. Wracali do szkoły często po wielu latach przerwy. Była to na pewno okazja do oderwania się od pracy, codziennych obowiązków, ale przede wszystkim zdobycia wiedzy, nowych kwalifikacji zawodowych, zawarcia nowych znajomości. Wytrwali, dali radę i dzisiaj z dumą mogą pokazać swoim dzieciom świadectwo ukończenia szkoły średniej. Udowodnili, że na naukę nigdy nie jest za późno, a taki powrót do szkolnej ławy, często po naprawdę wielu latach, jest fajną sprawą. Trzymamy za nich kciuki na egzaminach i życzymy wszystkiego najlepszego.

Zespół Szkół w Strzegomiu