Uczeń III LO trzeci w Polsce
(15.04.2013)

W dniu 12 kwietnia 2013 odbył się w Bydgoszczy superfinał krajowy XIII edycji konkursu językowego "Pokaż nam język" organizowanego przez Wyższą Szkołę Bankową. Temat tegorocznych zmagań brzmi: Społeczeństwo globalne- komunikacja bez granic. O prestiżu konkursu, świadczy najlepiej fakt, że w tegorocznej edycji uczestniczyło 16. 495 tysięcy uczniów z 632 szkół na terenie całej Polski.

Do superfinału zakwalifikowali się regionalni zwycięzcy z każdej z trzech kategorii językowych: języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Uczestnicy superfinału czyli "siedmiu wspaniałych" z każdego języka obcego musieli zmierzyć się w debacie w języku obcym na następujące debaty:

1. Komunikować się znaczy też czynić coś wspólnie. Czy coraz szersze możliwości komunikacji faktycznie zbliżają nas do siebie?
  2. Czy łatwiejsza komunikacja i powszechny dostęp do informacji czynią współczesnego człowieka mądrzejszym?

Po niezwykle zaciętej walce na argumenty, uczestnicy otrzymali zadanie przygotowania i wygłoszenia oświadczenia w języku obcym na zadany temat. III miejsce w kategorii języka niemieckiego zdobył uczeń III LO w Świdnicy DAWID KIELKA. Dawid poza atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi otrzymał również indeks Wyższej Szkoły Bankowej z opłaconym czesnym. Opiekunem Dawida jest nauczyciel języka niemieckiego Adrian Gnilka.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy