Światowy Dzień Zdrowia
(08.04.2013)

5 kwietnia w sali narad Starostwa Powiatowego odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zdrowia. Na zaproszenie Starosty Świdnickiego przybyli dyrektorzy placówek zdrowia, związki zawodowe oraz samorządy lekarskie i pielęgniarskie z SP ZOZ Latawiec, Pogotowia Ratunkowego w Świdnicy i Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej. Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia.

Na spotkaniu zaproszeni goście wysłuchali życzeń od reprezentantów Zarządu Powiatu: Starosty Zygmunta Worsy, Wicestarosty Alicji Synowskiej i Etatowego Członka Zarządu Sabiny Cebuli. Wykonując swoja pracę pełnią Państwo na co dzień szlachetną misję na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów, którym oferujecie nie tylko wysokie kompetencje zawodowe, ale także serdeczne relacje międzyludzkie. Gorąco Państwu za to dziękuję- mówił Starosta Zygmunt Worsa. Pod koniec gościom zaprezentowano film podsumowujący spotkania okolicznościowe z okazji Światowego Dnia Zdrowia, które odbyły się w latach 2008 – 2012 r. Można było także obejrzeć przyjemną sondę, w której przedszkolaki opowiadały jak postrzegają pracę lekarza i pielęgniarki. Życzenia od Starosty Zygmunta Worsy i Przewodniczącego Rady Powiatu Krzysztofa Sołtysa z okazji Dnia Zdrowia wysłano do dyrektorów i prezesów wszystkich placówek służby zdrowia.

Adriana Lisowska