Rozstrzygnięcie II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego dla Szkół Gimnazjalnych "Wie weit bist du jetzt ?"
(08.04.2013)

Podczas Dnia Otwartego III LO 06 kwietnia 2013 odbyło się uroczyste wręczenie nagród II Powiatowego Konkursu Języka Niemieckiego "Wie weit bist du jetzt ?", który odbył się w naszej szkole 22 marca 2013 z inicjatywy nauczycieli języka niemieckiego Jolanty Wiktorko i Adriana Gnilki. W konkursie wzięło udział około 50 młodych germanistów z gimnazjów świdnickich, a także Witoszowa Dolnego, Marcinowic, Walimia i Żarowa.

Sponsorami nagród są wydawnictwa językowe "PEARSON" i "POLANGLO". Dyrektor Szkoły, Ryszard Skórka, wręczył nagrody najlepszym młodym germanistom naszego powiatu:

I miejsce Wojciech Wyrwa Gimnazjum w Witoszowie Dolnym
II miejsce Franziska Gillmaier z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy im. Marii Kunic
III miejsce Oliwia Drozdowicz Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie
IV miejsce Aleksandra Kowalczyk Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy im. Marii Kunic
V miejsce Patryk Pojasek ze Społecznego Gimnazjum Fundacji "Naszej Szkole"

Wyróżnienia
Julita Madziara z Publicznego Gimnazjum w Zespole Szkół im. Polskich Noblistów w Walimiu
Ewa Kundzicz z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy im. Marii Kunic
Eryk Bazydło z Gimnazjum Nr 1 w Świdnicy im. Marii Kunic
Dawid Głogowski Gimnazjum Nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Świdnicy
Dominik Wąsowicz z Gimnazjum w Witoszowie Dolnym

Na przyszły rok szkolny zaplanowana jest III edycja konkursu.

III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy