Indeksy i certyfikaty Politechniki Wrocławskiej dla uczniów strzegomskiego LO
(04.04.2013)

Aż 17 certyfikatów Politechniki Wrocławskiej z fizyki i 6 z matematyki otrzymali w ramach Studium Talent uczniowie strzegomskiego LO. Certyfikaty z fizyki uzyskali: K. Asynger, A. Sarnecki, K. Biesiadziński, O. Synowiecka, J. Tokarz, A. Przybyło, N. Michniewicz, K. Kasprzak, Ł. Jakubowski, M. Mosór, Ł. Rogoża, S. Lubczyński, Sz. Polinkiewicz, W. Wijas, D. Kołosowski, N. Chyłek, M. Pawlik.

Certyfikaty z matematyki otrzymali: Ł. Schabowicz, K. Drozd, M. Kular, S. Lubczyński, Ł. Rogoża, M. Pawlik. Na tym nie koniec dobrych wieści. Dwóch licealistów otrzymało również indeksy Politechniki Wrocławskiej: z fizyki Kacper Drozd i z matematyki Sebastian Stanowski. Opiekunkami merytorycznymi uczniów są nauczycielki: p. L. Kilian i p. Ewa Tutka. Studium Talent to program Politechniki Wrocławskiej skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którego istotą są wykłady prowadzone przez wykładowców Politechniki Wrocławskiej. Wykłady z matematyki obejmują wybrane działy analizy matematycznej i algebry wyższej, które prowadzi Instytut Matematyki i Informatyki Politechniki Wrocławskiej (Wydział Podstawowych Problemów Techniki ). Natomiast zajęcia z fizyki prowadzone są w zakresie wybranych działów fizyki ogólnej, które prowadzi Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej. Wykłady kończą się egzaminem, którego wyniki decydują o otrzymaniu certyfikatów lub indeksów Politechniki Wrocławskiej. Absolwent "Studium Talent" (maturzysta z roku 2012/2013) otrzyma - w rekrutacji na Politechnikę Wrocławską, na rok akademicki 2013/2014 - dodatkowe punkty powiększające wskaźnik rekrutacyjny i zwiększa szansę dostania się na wymarzony wydział i kierunek studiów" - dodają wykładowcy Politechniki Wrocławskiej. Natomiast licealiści, którzy otrzymali indeksy już dzisiaj mogą się czuć studentami Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie strzegomskiego LO kolejny już raz udowodnili, że bycie w grupie najlepszych liceów Dolnego Śląska, według rankingu "Perspektyw" i " Rzeczpospolitej", zobowiązuje, zwłaszcza, że w tym roku wyniki matury z matematyki na poziomie rozszerzonym są najlepsze w powiecie.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu