Spotkanie z kierownikami ośrodków szkolenia kierowców
(19.03.2013)

We wtorek 19 marca, w Starostwie Powiatowym w Świdnicy, odbyło się spotkanie z kierownikami ośrodków szkolenia kierowców z terenu powiatu świdnickiego. Oprócz kierowników ośrodków w spotkaniu uczestniczyli Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula, Dyrektor Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego Lesław Podgórski oraz przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Wałbrzychu Dyrektor Leszek Tkaczyk oraz jego zastępca Jan Gurazda.

Na spotkaniu podsumowano i omówiono wyniki zdawalności praktycznych egzaminów na prawo jazdy przeprowadzanych w ubiegłym roku w WORD Wałbrzych. Przy okazji nagrodzono drobnymi upominkami właścicieli najlepszych ośrodków szkolenia kierowców oraz omówiono zmiany w zakresie szkolenia i egzaminowania kierowców. Podobne spotkanie będą odbywały się cyklicznie, gdyż w związku ze zmiana ustawy o kierujących pojazdami, która nastąpiła 19 stycznia, Starosta zobowiązany jest do przeprowadzania analizy zdawalności w ośrodkach szkolenia.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu