Kolejne środki na usuwanie skutków powodzi dla powiatu świdnickiego
(19.03.2013)

Także w tym roku budżet powiatu zostanie zasilony środkami ministerialnymi, które zostaną przeznaczone na usuwanie skutków powodzi. Tym razem powiat świdnicki otrzymał promesę w wysokości 600 tysięcy złotych, z której będą realizowane dwie inwestycje. Pierwsza z nich to przebudowa drogi powiatowej nr 2933D w miejscowości Skarżyce na długości 400 m wraz z odwodnieniem , czyszczenie rowów i naprawa 3 przepustów.

Druga natomiast dotyczy przebudowy drogi powiatowej nr 2906D na odcinku 250 m ( Krzyżowa – Wieruszów), naprawy korpusu drogi, rowów oraz poboczy. Warto przypomnieć, że w roku ubiegłym do powiatu świdnickiego trafiło przeszło 4 mln. złotych, z których poddano renowacji takie odcinki jak: odcinek drogi 2879 D Mysłaków – Wiry – granica powiatu, odcinek Sady – skrzyżowanie z drogą nr 1994, czy remont drogi powiatowej nr 1990 D Tąpadła – granica powiatu, przebudowa drogi powiatowej nr 3396D Pogorzała - granica powiatu, remont drogi powiatowej nr 2919D w miejscowości Modlęcin oraz remont urządzeń odwodnieniowych przy drodze powiatowej nr 2919D w m. Olszany. Uroczyste wręczenie promes miało miejsce w Sali Kolumnowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Z rąk Wiceministra Administracji i Cyfryzacji Włodzimierza Karpińskiego oraz Wojewody Dolnośląskiego Aleksandra Marka Skorupy promesę odebrała Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu. Wielkość przyznanych środków zależy od wartości oszacowanych strat. Obecnie realizowane zadania dotyczą roku 2009 r. Są to już ostatnie zadania realizowane w ramach tzw. środków z budżetu państwa na usuwanie skutków powodzi – podsumowuje wydarzenie Sabina Cebula.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu