Dzień Kobiet w strzegomskim LO
(11.03.2013)

Jak wiadomo, ósmy marca jest dniem, w którym to panowie dziękują za to, że na świcie pojawiła się kobieta. Tego oto dnia mężczyźni w naszej szkole zadbali, aby wszystkie kobiety poczuły się wyjątkowo. Każda przedstawicielka płci pięknej już po przekroczeniu progu naszego liceum była witana przez dżentelmenów serdecznymi życzeniami oraz pięknym tulipanem.

Z tej okazji odbył się również w auli szkolnej uroczysty, a zarazem żartobliwy apel, który miał na celu pokazanie, że świat bez kobiet byłby naprawdę nudny. Nie zabrakło obecności przedstawicieli władzy miasta - Burmistrza Zbigniewa Suchyty oraz Zastępcy Burmistrza - Wiesława Witkowskiego, którzy, wraz z innymi mężczyznami zebranymi w auli, odśpiewali oficjalne "Sto lat" wszystkim obecnym kobietom. Program artystyczny przygotowany przez klasę I a rozpoczął występ ślicznie ubranych i pięknie śpiewających dziewczyn ze szkolnego zespołu "LOaded" - Blanki Gracy, Moniki Sarlej oraz Zuzanny Koniecznej. Zaśpiewały one piosenkę pod tytułem: "Seksapil" autorstwa Anny Sool, za co zostały nagrodzone gromkimi brawami. Następnie przedstawiono kilka sentencji oraz żartobliwych scenek pokazujących naturę kobiety. W trakcie uroczystości piękniejszej części grona pedagogicznego oraz obsługi szkoły wręczano nagrody w postaci medali oraz kwiatów. Scenariusz apelu przygotowała wychowawczyni klasy I a - Kamila Mazur, która wraz z Beatą Suwart-Orzechowską oraz Agnieszką Rut - czuwały na przygotowaniem całej uroczystości. Klasa Ia nagrała film, w którym przedstawiciele społeczności opowiadali o tym, co sądzą o Dniu Kobiet, jaki jest ich ideał kobiety, co z okazji tego święta kupią w prezencie swoim ukochanym, a także co zrobiliby, gdyby mogli choć na jeden dzień stać się kobietą. Program artystyczny urozmaicił występ chłopaków ze szkolnego zespołu "LOaded", którzy swoim wykonaniem obudzili w publiczności ducha tańca i zabawy. Tradycją naszej szkoły jest również to, że co roku męska część załogi grona pedagogicznego przygotowuje na zakończenie niespodziankę dla płci pięknej. I tak było i tym razem. Po zakończeniu programu artystycznego, mieliśmy okazję obejrzeć klip nakręcony przez "płeć brzydką" do piosenki zespołu Weekend - "Ona tańczy dla mnie". Teledysk zespoły " LO Weekend" wywołał prawdziwą furorę wśród publiczności, a wszystkie zebrane kobiety były zachwycone wykonem i układem choreograficznym występujących panów. Piosenka, która zakończyła obchody tego święta w naszej szkole, wprawiła wszystkich w jeszcze lepszy nastrój i sprawiła, że z uśmiechami na twarzy opuściliśmy aulę szkolną.

Daria Dzieniszewska
kl. IIIa Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu