Wizyta gości z Bergstraße w Szpitalu Latawiec
(25.02.2013)

W dniu 20.02.2013 odbyła się wizyta studyjna w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym Latawiec, w której udział wzięła oficjalna delegacji powiatu partnerskiego Bergstraße- Wicestarosta Thomas Metz oraz pracownik starostwa Bergstraße Ewa Redemann.

W spotkaniu z dyrektorem szpitala Grzegorzem Klocem oraz zastępcą dyrektora ds. medycznych Zbigniewem Kubiaczykiem uczestniczyli również przedstawiciele powiatu świdnickiego Wicestarosta Alicja Synowska oraz radny powiatu świdnickiego Władysław Gołębiowski. Podczas wizyty goście zapoznali się z funkcjonowaniem szpitala oraz mogli przyjrzeć się pracy personelu medycznego. Zwiedzono mi. Szpitalny Oddział Ratunkowy, Oddział Kardiologiczny z Pododdziałem Intensywnego Nadzoru Kardiologicznego oraz Zakład Diagnostyki Obrazowej i Radiologii  RTG. Goście z Niemiec z zainteresowaniem oglądali obiekt oraz byli pod wrażeniem profesjonalnej obsługi oraz zaawansowanego sprzętu w jaki wyposażone są szpitalne odziały.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu