Wybieramy najlepszych medyków w powiecie Piguła 2013
(21.02.2013)

Starostwo Powiatowe wspólnie z "Wiadomościami Świdnickimi" wraca do organizowanego niegdyś przez "Wiadomości Świdnickie" plebiscytu Piguła. Tym razem w plebiscycie, nad którym patronat objął Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, będziemy wybierać najlepszego lekarza i pielęgniarkę/położną, a także ulubioną przychodnię, aptekę i oddział szpitalny. To efekt połączenia Piguły z plebiscytem Orły Medycyny, które kilka lat temu organizował powiat.

A oto "reguły gry": począwszy od 25 lutego na łamach "WŚ" będą drukowane kupony, na których można nominować kandydatów oraz głosować. Każda nominacja od razu oznacza zdobycie przez danego kandydata głosu. Na kuponach oraz w SMS-ach będzie można napisać krótkie uzasadnienie nominacji, a redakcja zastrzega sobie prawo skorzystania z nich wraz użyciem danych osobowych zgłaszającego. Łącznie, do 8 kwietnia, wydrukowanych zostanie 7 kuponów. Będziemy na nie czekać do 12 kwietnia. Podobnie jak na SMS-y, za pomocą których także będzie można zgłaszać kandydatów, głosować na nich i uzasadnić wybór. Co tydzień na łamach "WŚ", na portalu ws-24.pl oraz na stronie internetowej powiatu świdnickiego będziemy publikować wyniki szczątkowe plebiscytu. W naszym plebiscycie mogą wziąć udział lekarze, pielęgniarki, położne oraz przychodnie, apteki i oddziały szpitalne ze wszystkich placówek i praktyk prywatnych działających na terenie powiatu świdnickiego. Zgłoszeń jednak mogą dokonywać wyłącznie osoby niezwiązane zawodowo ze służbą zdrowia. Za najciekawsze uzasadnienia przewidzieliśmy nagrody-niespodzianki. Zwycięzcy zostaną z kolei uhonorowani dyplomami, a dla lekarza oraz pielęgniarki/położnej redakcja "Wiadomości Świdnickich" ufunduje nagrody specjalne. A zatem - zapraszamy do głosowania! Uwaga - w przypadku kuponów honorowane będą wyłącznie oryginalne, wycięte z gazety.

Głosować można w następujących kategoriach:

• Lekarz (LK)
  • Pielęgniarka/Położna (PP)
  • Przychodnia Przyjazna Pacjentowi (PRZ)
  • Moja Ulubiona Apteka (AP)
  • Oddział Szpitalny Przyjazny Pacjentowi (SZ)

Jak głosować za pomocą SMS-ów?

Aby zagłosować/zgłosić daną kandydaturę, należy pod numer 71100 wysłać SMS o treści: Prefix. imie nazwisko/instytucja zgłaszana. Krótkie uzasadnienie.

Na przykład aby zgłosić lekarza, należy wysłać SMS o treści: LK. Marek Jurkowski poniewaz jest najlepszym lekarzem w okolicy.

UWAGA!
Nie wolno używać polskich znaków diakrytycznych! Prefiksy zostały podane w nawiasach przy kategoriach.

Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.