Pierwszy tydzień "Ferii ze strzegomskim LO" - podsumowanie
(04.02.2013)

Strzegomskie LO tradycyjnie przygotowało dla młodzieży z naszej gminy bogatą ofertę feryjną. W pierwszym tygodniu młodzież, wraz z nauczycielami LO, była na wyjeździe w Kinie "Helios" w Legnicy, w Operze Wrocławskiej na "Zemście Nietoperza", w Filharmonii Sudeckiej w Wałbrzychu na motywach muzycznych z "My Fair Lady".

O popularności tych wyjazdów może świadczyć fakt, że już dwa dni przed rozpoczęciem ferii listy wyjazdowe były zamknięte, a chętnych było tak wielu, że powstały listy rezerwowe. W sobotę (2013-02-02) w LO odbyły się również I Mistrzostwa Strzegomia w Sudoku, w którym wzięło udział aż 12 uczestników podzielonych na kategorie wiekowe. W kategorii najmłodszych I miejsce zajął Rafał Włodarczyk z PSP nr 2. W kategorii młodzików I miejsce otrzymała Weronika Rzezińska z PSP nr 2, a wśród starszych młodzików - I miejsce Wiktor Rzeziński z PSP nr 2, a II miejsce - Kacper Rutka z PSP nr 2. W kategorii młodzieżowej wygrała Weronika Wijas z LO, a w kategorii dorosłych - Barbara Wijas. Zwycięzcy otrzymali MP3, MP4, słuchawki SONY, pamięci USB oraz książki. Pomysłodawczynią i koordynatorką I Mistrzostw Strzegomia w Sudoku jest wicedyrektor LO Ewa Tutka. W drugim tygodniu ferii na młodzież czeka kolejna partia atrakcji: wyjazd do Kina "Helios" w Legnicy, wyjazd na narty do Zieleńca oraz dyskoteka w LO. Projekt jest współfinansowany przez Gminę Strzegom ze środków Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii. W imieniu młodzieży serdecznie dziękujemy.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu