Nasze zdrowie
(31.01.2013)

Wszyscy wiemy jak ważna w naszym codziennym życiu jest profilaktyka zdrowotna. To właśnie profilaktyka jest naszą obroną przed różnego rodzaju schorzeniami, od tak ciężkich jak nowotwory, po tak powszechne i można by rzec banalne, jak katar.

Powiat świdnicki wielokrotnie planował i przeprowadzał na swoim terenie wiele programów z zakresu profilaktyki zdrowotnej chociażby profilaktyki i wczesnego wykrywania chorób układu krążenia wśród młodzieży, program wykrywania predyspozycji do zachorowań na nowotwory, program z zakresu profilaktyki uzależnień „Step by step” czy program ochrony zdrowia psychicznego. Nasze zdrowie to kolejna akcja organizowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy oraz telewizję Teletop Sudety. Głównym celem programu jest zwrócenie uwagi na ogromne znaczenie zdrowia w naszym codziennym życiu. Chcielibyśmy z tym programem dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców naszego powiatu z informacjami jak najskuteczniej zapobiegać różnego rodzaju chorobom, a jeśli dopadnie nas już dane schorzenie pokazać co robić aby ono się nie pogłębiło – informuje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska.

Program ma więc mieć formę cyklu spotkań telewizyjnych o charakterze edukacyjnym, profilaktycznym i promującym zdrowy styl życia Do współpracy przy realizacji tego programu zaprosiliśmy specjalistów z SP ZOZ w Świdnicy oraz przedstawicieli innych podmiotów leczniczych, placówek oświatowych czy też instytucji pomocy społecznej – podsumowuje Alicja Synowska. Program Nasze Zdrowie ma mieć charakter otwarty, na którego kształt będą mieli wpływ mieszkańcy.

Oczekujemy od widzów propozycji tematów, którymi ich zdaniem należy się zająć, konkretnych pytań, na które postaramy się udzielić fachowej odpowiedzi.