Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia
(28.01.2013)

25 stycznia, w sali Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej obchodzony był Dzień Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Uroczystości połączono z konferencją „System urzędów pracy – perspektywy”. Wykład na ten temat poprowadził specjalista rynku pracy Lech Antkowiak.

Kolejny wykład na temat „Rynek pracy w powiecie świdnickim na tle województwa dolnośląskiego poprowadził Dyrektor Urzędu Pracy w Świdnicy Tadeusz Kotlarski. Kolejnym prelegentem był prezydent Sudeckiej Izby Przemysłowo – Handlowej Ryszard Sobański, który mówił o partnerstwie i współpracy SIPH i Powiatowego Urzędu Pracy. Obchody uświetnił swoją osobą Wojewoda Dolnośląski Aleksander Marek Skorupa, który wręczył zasłużonym pracownikom urzędu pracy Medale Za Długoletnią Służbę. Odznaczeni zostali: Grażyna Walczak, Janina Wojczak, Elżbieta Wojtyra, Zdzisława Sztaba, Czesława Rusin, Lidia Nowosielska, Ewa Kobiałka, Małgorzata Bagińska, Urszula Osińska i Vieletta Bielińska. Powiat świdnicki na obchodach reprezentowali Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska oraz Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula. W imieniu Starosty Świdnickiego pamiątkowymi dyplomami uhonorowały: Tadeusza Kotlarskiego, Jolantę Blinkiewicz, Agnieszkę Drozd, Joannę Dulowską, Kingę Hałdaś, Agatę Legendziewicz, Agnieszkę Łukomską, Magdalenę Malwic, Danutę Mech, Mariusza Ośkę, Piotra Sądela, Kamilę Spisak, Tomasza Stachowiaka, Annę Toroń oraz Grzegorza Wijasa.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu