Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
(21.01.2013)

18 stycznia, w piątek, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto to, ustanowione w rocznicę urodzin Alana Aleksandra Milne, autora książki o przygodach misia o bardzo małym rozumku, obchodzono także w Świdnicy.

Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko – Jaworskie” w ramach święta zorganizowała wielkie czytania lektury o Kubusiu Puchatku zamieszkującym Stumilowy Las. Świdnickim przedszkolakom książkę czytali samorządowcy, przedstawiciele lokalnych mediów oraz osoby związane z życiem kulturalnym i społecznym miasta. Powiat świdnicki, w ramach tej akcji, reprezentowała Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, która przeczytała pierwszy rozdział tej ponadczasowej lektury dla najmłodszych. Cieszę się, że mogę rozpocząć czytanie wam tej doskonałej książki, jednocześnie przypominam sobie czasy, kiedy to mi rodzice czytali o przygodach Kubusia, Krzysia, Prosiaczka i Kłapouchego – powitała zgromadzonych przedszkolaków Alicja Synowska. Oprócz wysłuchania jednego rozdziału książki najmłodsi brali udział w konkursach z nagrodami oraz skosztowali największego przysmaku Kubusia Puchatka, czyli smacznego i zdrowego miodu.