Targi turystyczne w partnerskim Powiecie Bergstraße
(09.01.2013)

W dniach 04 – 06 stycznia 2013 roku w partnerskim powiecie Bergstraße przebywała delegacja z powiatu świdnickiego, która na zaproszenie partnerów z Niemiec uczestniczyła w 19 Międzynarodowych Targach Turystycznych Rhein- Neckar- Pfalz w Mannheim. Oprócz powiatu świdnickiego w targach brało udział 120 wystawców z 20 krajów.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji była Szkocja oraz europejskie trasy rowerowe. W targach uczestniczyliśmy dzięki uprzejmości Starosty z partnerskiego powiatu Bergstraße Pana Mattiasa Wilkesa. Wspólnie z przedstawicielem Lokalnej Organizacji Turystycznej Księstwo Świdnicko – Jaworskie prezentowaliśmy atrakcje turystyczne nie tylko naszego powiatu, ale także i całego Księstwa Świdnicko – Jaworskiego – mówi Anna Borowska Dyrektor Biura ds. Europejskich i Promocji Powiatu świdnickiego starostwa. Coroczny udział delegacji powiatowej w targach w Mannheim to jeden z elementów współpracy partnerskiej, która skupia się również na organizacji wymian młodzieżowych, kulturalnych oraz sportowych.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu