XVI Koncert Wigilijny chóru „Pryma Voce”
(03.01.2013)

20 grudnia 2012 roku w świątecznie przystrojonej auli III LO w Świdnicy miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Po raz 16 odbył się koncert w przededniu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie nazywany Biesiadą Wigilijną. Koncert kolęd stał się już sztandarową, oficjalną imprezą naszego starostwa.

Zmieniają się honorowi goście, repertuar, występują inni uczniowie jednakże przez cały czas nieodmiennie śpiewa chór liceum „Pryma Voce”, głównym menagerem tego widowiska jest dyrektor szkoły Ryszard Skórka a wśród słuchaczy zasiada Zygmunt Worsa Starosta Powiatu Świdnickiego. Tak się dzieje już od 16 lat. Rok 2012 powitał na koncercie Władysława Gołębiowskiego - Przewodniczącego Komisji Oświaty i Wychowania Starostwa Powiatowego w Świdnicy, przybył również Pastor Waldemar Pytel proboszcz parafii ewangelickiej w Świdnicy, Prezes Synodu Kościoła Luterańskiego w Polsce oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Jak zawsze szkolna aula tego dnia była wypełniona po brzegi. Wspaniała scenografia, w której białe renifery mkną wśród zielonych choinek oraz chórzystów z kolorowymi szalikami, chcących przywołać zimę, w której białego śniegu w tym roku zabrakło. „Chrońmy te chwile” to nie tylko fragment poezji Ernesta Brylla. Szkoła wytworzyła naturalną nić pokoleniową. Młodzież, rodzice i absolwenci. Uściski, powitania, skupienie, wspólne śpiewy….. i podziękowania. Kolędy i pieśni czasami te same, niespodziewane nowości oraz jak zawsze chęć na udział w muzycznym biesiadowaniu. Nie tylko, jako wykonawcy często, jako wytrawni słuchacze. Warto w tym dniu przyjechać z daleka – mieliśmy gości z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii i z odległych zakątków Polski - warto przyjechać, aby obejrzeć szkołę, przespacerować się po korytarzach, zajrzeć do pracowni a przede wszystkim spotkać Przyjaciół. Usłyszeliśmy gorące podziękowania i życzenia świąteczne pana starosty Zygmunta Worsy i pana dyrektora Ryszarda Skórki oraz niecodzienny aplauz publiczności. Będziemy chronić te chwile dopóki starczy nam sił. Szczęśliwego Nowego Roku 2013.

Barbara Piórkowska
III Liceum Ogólnokształcące