Piękne chórzystki z Czech w strzegomskim LO
(18.12.2012)

Współpraca Liceum Ogólnokształcącego w Strzegomiu i Liceum Pedagogicznego w Znojmo ma długoletnią tradycję. Początki były związane ze wspólnymi przedstawieniami wystawianymi podczas obchodów Dni Ziemi Strzegomskiej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem ze względu na konfrontacje dwóch kultur i języków. W ostatnich latach współpraca nabrała również wymiaru muzycznego.

Uczniowie z licealnego zespołu LOaded koncertowali w 2011 r. w Znojmo, tym razem to uczennice Liceum Pedagogicznego przyjechały w czwartek (14.12.) do Strzegomia ze wspaniałym koncertem kolęd. Chórzystki pod batutą pana Vaclawa i akompaniamentem nauczyciela muzyki pana Rene wykonały jedenaście utworów w języku czeskim, łacińskim, niemieckim, a nawet dwie kolędy w języku polskim, które zostały przygotowane przez panią Grażynę, polską nauczycielkę pracującą w Znojmo Uczennice zaprezentowały nie tylko współczesne utwory, ale również kolędy średniowieczne i barokowe. Nie mogło również zabraknąć występu licealnego zespołu LOaded, który wykonał kolędy w aranżacji soulowej i rockowej. To było wspaniałe, przedświąteczne kolędowanie! "Dziękuję - dodaje dyr. Tomasz Marczak - burmistrzowi Strzegomia Zbigniewowi Suchycie za wsparcie finansowe wymiany młodzieży z partnerskiego miasta Znojmo oraz dyrektorowi Liceum Pedagogicznego Leonaszowi Gracy za podtrzymywanie naszych teatralno - muzycznych tradycji". Uczniowie liceum w czerwcu pojadą do Znojmo z muzyczną rewizytą.

Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu