Paczki mikołajkowe od Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej
(11.12.2012)

Na ulicach naszego miasta czuć już klimat świąt. Zawieszono lampki i dekoracje, przed Urzędem Miasta stanęła piękna choinka, „chwyciła zima”- śnieg wyścielił ulice i dachy. Nawet w telewizyjnych reklamach pobrzękują dzwonki, a rubaszny Mikołaj obiecuje promocje i prezenty świąteczne.

Czy to jednak wystarczy byśmy poczuli klimat świąt? Czy karp i choinka to już wszystko? A może potrzebujemy czegoś więcej, żeby przeżyć Boże Narodzenie? Harcerze ze Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, Strzegomskiego Szczepu im. Orląt Lwowskich znają odpowiedź na to pytanie. Wiedzą, że więcej przyjemności tkwi w dawaniu, a nie braniu, dlatego, jak co roku zorganizowali paczki dla najmłodszych Strzegomian. Dzięki hojności wiernych parafii pw. Najświętszego Zbawiciela Świata i Matki Boskiej Szkaplerznej oraz Stowarzyszeniu Kierowników Ruchu Zakładów Górniczych udało się nam przygotować 60 paczek. Zostały one rozniesione do domów dzieci rodzin mniej zamożnych naszego miasta i gminy w wieku do 3 lat, przez druhów z ZHR 85 Strzegomskiej Drużyny Harcerzy „ROTA”. Chcemy bardzo podziękować wszystkim dobrym ludziom, którzy zaangażowali się w naszą akcję, a szczególnie Ks. Proboszczowi Markowi Żmudzie oraz Panu Prezesowi Ryszardowi Chęcińskiemu, Panu Skarbnikowi Andrzejowi Misek i Pani Jolancie Koniecznej. Zobaczyć uśmiech na twarzy dzieci – bezcenne – komentują młodzi harcerze. I zaczynają rozumieć „o co chodzi” w Bożym Narodzeniu.

phm Grzegorz Pidanty HR
Przewodniczący Zarządu Dolnośląskiego ZHR