Konsultacje w sprawie Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego
(10.12.2012)

10 grudnia w sali narad świdnickiego Urzędu Stanu Cywilnego odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego dotyczące projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020. W spotkaniu udział wzięli samorządowcy z terenu gmin powiatu świdnickiego, radni rad gmin, przedstawiciele organizacji pozarządowych i duchowieństwa oraz lokalne media.

Na początku spotkania Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj przedstawił zarys przygotowywanej strategii województwa, po czym oddał głos zaproszonym gościom. Dyskusja, merytoryczna i bardzo rzeczowa, trwała ponad dwie i pół godziny. Podczas jej trwania przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego z uwagą wsłuchiwali się w głosy zebranych gości. Wśród poruszanych kwestii były między innymi sprawy związane z transportem drogowym i kolejowym, kwestiami kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, spraw społecznych i turystyki. Powiat świdnicki na spotkaniu reprezentowali Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego Sabina Cebula, Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński, Roman Grygianiec Dyrektor Wydziału Gospodarki Nieruchomościami oraz Janusz Merlinga Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. Chętnych do zapoznania się z projektem strategii zapraszamy na stronę: http://www.umwd.dolnyslask.pl/rozwoj/...

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu