Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
(06.12.2012)

5 grudnia w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy odbyła się skromna, ale bardzo miła uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Na spotkaniu zorganizowanym przez Elżbietę Dudziak prezes Ligi Kobiet Polskich w Świdnicy nagrodzono drobnymi upominkami i certyfikatami kilkudziesięciu młodych wolontariuszy ze świdnickich szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów.

Cieszę się widząc tak wielu młodych ludzi, którzy niosą bezinteresowną pomoc drugiemu człowiekowi. Znam trud waszej pracy, gdyż sama także kiedyś byłam wolontariuszem. Dlatego serdecznie gratulują Wam otwartego serca i życzę dalszej wytrwałości w niesieniu pomocy bliźniemu – mówiła zaproszona na spotkanie Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. W spotkani wzięli także udział Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Grzegorz Kloc Dyrektor SPZOZ „Latawiec” oraz Małgorzata Tomala Naczelna Pielęgniarka Szpitala „Latawiec”. Spotkanie urozmaicił krótki koncert wychowanków Państwowej Szkoły Muzycznej w Świdnicy.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu