Rozbiórka nieczynnego wiaduktu
(04.12.2012)

3 grudnia oficjalnie zakończono i oddano do użytku inwestycję polegającą na rozbiórce wiaduktu nad drogą powiatową nr 2924 D w miejscowości Borów. Zakres robót obejmował: usunięcie konstrukcji stalowych wiaduktu, rozbiórka jednej ściany (muru kamiennego) wiaduktu, rozbiórka nasypu i uformowanie skarpy wraz z humusowaniem, wzmocnieniem jej geokratą i betonowymi płytami ażurowymi, wykonanie korytek ściekowych wzdłuż nasypu, remont, spoinowanie drugiej ściany wiaduktu.

Wykonawcą inwestycji była firma FOMAC Sp. z o. o ze Świdnicy, wartość całego zadania wyniosła ponad 52 tysiące złotych a środki pochodziły w całości z budżetu powiatu świdnickiego. To dość nietypowa inwestycja. Zazwyczaj jednak staramy się coś naprawiać, w tym konkretnym przypadku zmuszeni jednak byliśmy dokończyć to co trwało już od kilku lat, czyli zniszczyć do końca nieczynny już wiadukt, który stwarzał zagrożenia dla poruszających się pod nim osób i pojazdów – podsumowuje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu