AKTUALNOŚCI
  

 

Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy zaprasza na konferencję
(05.12.2012)

Serdecznie zapraszamy na bardzo ważną konferencję dotyczącą profilaktyki i zdrowia w onkologii. Jej organizatorem jest Poradnia Genetyczna i Onkologiczna Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec” w Świdnicy i dr Ewa Kilar świdnicka lekarka, która podobne wydarzenia organizuje po raz kolejny. Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy jedynie dołącza się do tej inicjatywy. 

Poniedziałkowe wydarzenie zaliczyć można do bezcennych, bo informacje jakie Państwo posiądziecie są najkrótszą drogą do chronienia i ratowania życia. Gośćmi dr Ewy Kilar w tym roku będą między innymi światowej sławy specjaliści genetycy Jan Lubiński, który jest profesorem medycyny, kierownikiem Zakładu Genetyki i Patomorfologii i Katedry Onkologii Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz jego współpracownik Tomasz Huzarski, którzy udowodnią jak ważną rolę odgrywa odpowiedni poziom selenu w naszym organizmie. Gości, którzy przyjadą do Świdnicy specjalnie by się spotkać z Państwem będzie więcej. Wśród nich profesor filozofii i psychologii dr hab. Tadeusz Kobierzycki, który poruszy interesujący temat dotyczący komunikacji pacjenta z lekarzem. Oczywiście, podczas takiego wydarzenia nie może brakować naszych świdnickich specjalistów, którzy ciągle podnosząc swoje kwalifikacje i poszerzając wiedzę medyczną chętnie podzielą nią z nami – słuchaczami. Począwszy od dyrektora do spraw lecznictwa SPZOZ Świdnica Zbigniewa Kubiaczyka po wspomnianą wcześniej doskonałą dr onkolog Ewę Kilar i jej współpracownika specjalistę onkologa klinicznego Feliksa Błaszczyka. Spotkanie jest wyjątkowe, a zagadnienia na nim poruszane zapewne pomogą nam poznać wiele ważnych mechanizmów choroby, a tym samym zapewne w wielu wypadkach staną się doskonałą lekcją profilaktyki zdrowia. Dlatego też serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału. Spotykamy się w poniedziałek 10 grudnia w Centrum Wspieranie Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33. Rozpoczynamy o godzinie 16.00. Poniżej program wydarzenia.

Violetta Zdziechowska-Mazurek
Stowarzyszenie Kobiet w Świdnicy

VII KONFERENCJA „GENETYKA W ONKOLOGII”
TEMAT KONFERENCJI: „PROFILAKTYKA I ZDROWIE W ONKOLOGII”
Godzina 16.00–20.00 10 grudzień 2012 (poniedziałek)

16.00 -16.15
Powitanie gości – Dyrektor ds. lecznictwa SPZOZ Świdnica Zbigniew Kubiaczyk

16.15-17.15
Dr n. med. Tomasz Huzarski, prof. dr hab. n. med. Jan Lubiński
Selenowanie jako opcja profilaktyki chorób nowotworowych.

17.15-18.00
Dr hab. Tadeusz Kobierzycki, prof. filozofii na UMFC w Warszawie oraz profesor psychologii w Uniwersytecie Trnavskim w Bratysławie (Słowacja).
Profile behawioralne pacjentów.

18.00-18.30

Specjalista ginekolog-położnik Zbigniew Kubiaczyk
Zmiany łagodne narządu rodnego w realizowanych programach genetycznych.

18.30-19.00
Dr n. med. Specjalista onkolog kliniczny Ewa Kilar
Kliniczne aspekty wykrytych zmian genetycznych w onkologii.

19.00 – 19.30
Specjalista onkolog kliniczny Feliks Błaszczyk
Epidemiologia i czynniki ryzyka najczęściej występujących nowotworów złośliwych.

19.30-20.00
Dyskusja

Zakończenie konferencji

 


 

 |  do góry  |