Rockowo o uzależnieniach
(08.11.2012)

Nie poprzez długie, nudne wykłady wygłaszane przez uczonych profesorów, nie przez prelekcje i sympozja, tylko poprzez muzykę rockową i scenki rodzajowe próbowano przedstawić świdnickim uczniom problem uzależnienia od narkotyków, alkoholu i innych używek.

„Iluzja rzeczywistości” - to tytuł programu profilaktycznego przedstawionego przez mielecki zespół „HRABIA” na trzech koncertach w świdnickim Klubie „Bolko”. Obejrzało go około 1000 uczniów z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych. Członkowie zespołu HRABIA przybyli do Świdnicy na zaproszenie powiatu świdnickiego i ich występ był uzupełnieniem programu realizowanego przez świdnicki SP ZOZ pod nazwą „Step by step na drodze bez uzależnień” – informuje Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Cały program ma pomóc w kształtowaniu postaw asertywnych wśród młodzieży, która szczególnie podatna jest na sytuacje stresowe, co bezpośrednio może skutkować sięgnięciem po narkotyki lub inne niebezpieczne używki – mówi Barbara Świętek z Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Świdnicy.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu