AKTUALNOŚCI
  

 

II Powiatowy Dzień Pracownika Socjalnego
(16.11.2012)

16 listopada w Teatrze Miejskim w Świdnicy odbyły się obchody II Powiatowego Dnia Pracownika Socjalnego. W teatrze miejskim zgromadzili się dyrektorzy i pracownicy ośrodków pomocy społecznej, innych placówek opiekuńczych, samorządowcy, przedstawiciele duchowieństwa, służb mundurowych oraz parlamentarzystów. Uroczystości rozpoczęły się od przedstawienia grupy teatralnej „Zielona Gęś” zrzeszającej podopiecznych Domu Dziennego Pobytu „Przystań”. 

Przedstawili oni zgromadzonym spektakl „Brzydkie Kaczątko”, który zaproszeni goście oglądali z nieukrywanych zachwytem. Po przedstawieniu zebranych powitali Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa oraz Wicestarosta Alicja Synowska. Dzień Pracownika Socjalnego połączono w tym roku z konferencją pod nazwą „Nowe wyzwania w opiece społecznej’, w ramach której wykład pod nazwą „Znaczenie superwizji w pomocy społecznej” wygłosiła dr Renata Bibik, psycholog i wykładowca uniwersytecki. 

Po wykładzie przyszedł czas na podziękowania i kwiaty dla pracowników społecznych, którzy z niezwykłym zaangażowaniem i poświęceniem codziennie pracują na rzecz drugiego człowieka. W imieniu całego Zarządu i Rady Powiatu chciałabym gorąco Wam podziękować za codzienny trud pracy i gorące serce – dziękowała wszystkim pracownikom socjalnym Wicestarosta Alicja Synowska. Możemy się z dumą pochwalić, że system pomocy społecznej w naszym powiecie nie tylko działa niezwykle sprawnie, ale śmiało może być wzorem dla innych samorządów – mówi Alicja Synowska. Przyłączamy się do życzeń i w Dniu Pracownika Socjalnego składamy wszystkim pracownikom zaangażowanym w pomoc społeczną najserdeczniejsze życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu

 

   

   

   

   

 


 

 |  do góry  |