AKTUALNO列I

Narodowe 安i皻o Niepodleg這軼i w powiecie 鈍idnickim
(12.11.2012)

Wystawy, zawody sportowe, biegi, koncerty i tradycyjnie msze 鈍i皻e, apele poleg造ch i sk豉danie kwiat闚. Tak wygl康a造 obchody Narodowego 安i皻a Niepodleg這軼i w powiecie 鈍idnickim. Jednak g堯wne obchody, nad kt鏎ymi patronat obj掖 Prezydent Miasta 安idnicy i Starosta 安idnicki odby造 si w 安idnicy.

Obchody rozpocz窸y si od 5 edycji Biegu Niepodleg這軼i, w kt鏎ym wzi窸o udzia prawie 630 biegaczy. Kolejnym punktem obchod闚 by這 oddanie ho責u poleg造m w obronie ojczyzny, kt鏎y odby si na cmentarzu miejskim przy ulicy S這wia雟kiej. Po jego zako鎍zeniu zebrani udali si na msz 鈍i皻 do 鈍idnickiej katedry. Oficjalne obchody zako鎍zy造 si na Placu Grunwaldzkim, pod pomnikiem zwyci瘰twa, gdzie z這穎no wie鎍e pod pomnikiem zwyci瘰twa a Prezydent Miasta Wojciech Murdzek w kr鏒kim przem闚ieni przypomnia histori zmaga o odzyskanie niepodleg這軼i przez Polsk oraz om闚i zagadnienia zwi您ane z patriotyzmem i wolno軼i. Uroczysto軼i u鈍ietni swoim wyst瘼em Zesp馧 Pie郾i i Ta鎍a „Jubilat”. Powiat 鈍idnicki na oficjalnych uroczysto軼iach reprezentowali Starosta 安idnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Alicja Synowska oraz Etatowy Cz這nek Zarz康u Sabina Cebula.

Piotr D瑿ek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu