Krakowska, Zienkiewicz, Kawalec i Oczkoś na deskach
strzegomskiego LO.

(05.11.2012)

Już w sobotę 24. listopada w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Strzegomiu odbędzie się kolejne przedstawienie teatralne. Tym razem w liceum zostanie odegrany "Hamlet" Williama Szekspira. Swoją obecność w przedstawieniu zapowiedzieli niezwykli goście. Po raz szósty w LO zagra Emila Krakowska, która nie tylko wcieli się w postać Królowej Gertrudy, ale również poprowadzi warsztaty dla młodzieży występującej w przedstawieniu. Nie może zabraknąć również aktorów młodego pokolenia. W roli Ofelii wystąpi Aleksandra Zienkiewicz, serialowa Kinga z "Pierwszej Miłości". Hamleta zagra Jacek Kawalec, niezwykły aktor, którego można obecnie podziwiać w kultowym serialu "Ranczo". Pan Jacek Kawalec obiecał również, że podczas spektaklu zaśpiewa sonet Wiliama Szekspira. Nie może zabraknąć również rodowitego strzegomianina - Mirosława Oczkosia, który wcieli się w postać gniewnego Laertesa. Konwencja przedstawienia nie ulegnie zmianie. W I akcie wystąpią uczniowie, w II akcie nauczyciele, w III - zaproszeni goście. Aż 21. uczniów zagra w pierwszej części przedstawienia: Zuzanna Konieczna, Karolina Kupczyk, Monika Sarlej, Aleksandra Rudnicka, Michał Sobol, Łukasz Niemczuk, Adrianna Lubera, Weronika Wijas, Kalina Asynger, Martyna Abram, Marta Budzowska, Paulina Koziałkowska, Agnieszka Sapoń, Monika Łotkowska, Nikola Kiełbasa, Katarzyna Sabat, Jakub Posacki, Agnieszka Ogonek, Martyna Witka, Mateusz Zając, Urszula Mac. W akcie II wystąpi kadra LO w składzie: Tomasz Marczak, Ewa Tutka, Piotr Bułakowski, Elżbieta Farion, Sylwia Łuszczki, Przemysław Stempniewicz Agnieszka Rut, Przemysław Knap, Beata Suwart - Orzechowska, Kamila Mazur, Aldona Struzik, Eryk Bendig, Agnieszka Soboń -Nowakowska, Małgorzata Kucharska, Joanna Durlik, Sylwia Witka, Bożena Wichłacz, Aleksandra Szyrner. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza zawsze obsada aktu III. Oprócz wymienionych gości specjalnych: Emilii Krakowskiej, Aleksandry Zienkiewicz, Jacka Kawalca i Mirosława Oczkosia wystąpią również: Zbigniew Suchyta (Burmistrz Strzegomia), Zygmunt Worsa (Starosta Świdnicki), Sabina Cebula (Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego), Monika Wielichowska (Poseł na Sejm RP), ks. Marek Babuśka (Proboszcz Bazyliki Mniejsza p.w. św. App. Piotra i Pawła), ks. Marek Żmuda (Proboszcz kościoła p.w. Zbawiciela Świata i Matki Bożej Szkaplerznej), ks. Jan Pazgan (Proboszcz kościoła p.w. św. Józefa Opiekuna Zbawiciela w Legnicy), Marek Zywer (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu), Wiesław Witkowski (Wiceburmistrz Strzegomia), Iwona Zabawa - Budziszyn (Sekretarz Gminy Strzegom), Wioletta Urban (Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji), prof. Jan Chmura (wykładowca Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu), Elżbieta Smyk ( Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2), Beata Ślipko (Dyrektor Gimnazjum nr 1), Barbara Asynger (Dyrektor Zespołu Szkół w Goczałkowie), Dorota Sobol (Przewodnicząca Rady Rodziców). "W tym roku - dodaje dyr. LO Tomasz Marczak - odbędą się dwa spektakle: o godz. 16.00 i 19.00, ponieważ zeszłoroczna frekwencja, ponad 700 osób, przerosła nasze oczekiwania i nie wszyscy mogli obejrzeć spektakl na żywo. W tym roku zapewnimy również numerowane miejsca, aby każdy miłośnik naszych przedstawień mógł uczestniczyć w licealnym święcie teatru". Po spektaklu o godz. 19.00 zostaną wręczone dwa stypendia dla najzdolniejszych absolwentów LO, co stało się już tradycją, a zarazem motywacją dla licealistów do osiągania bardzo dobrych wyników w nauce. Już od 5 listopada można rezerwować miejsca na przedstawienia w sekretariacie LO. Wszystkie informacje będzie można również uzyskać pod numerem tel. 748550233. Całe przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Urząd Miasta i Gminy Strzegom.

Zapraszamy serdecznie
Liceum Ogólnokształcące w Strzegomiu