Mistrz Europy w III LO
(02.11.2012)

27-28 października w Wieliczce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy TI. Jest to ważna impreza Polskiej Unii Taekwondo, na którą zgłosiło się ponad 800 zawodników z 18 krajów, z tego 350 zawodników z zagranicy. Podczas dwóch dni zmagań w centrum edukacyjno-rekreacyjnym Solne Miasto pierwszoklasista z III LO w Świdnicy Jerzy Brzostowski wywalczył złoty medal.

Jurek Brzostowski wywalczył europejskie podium w Won-Hyo czyli 28 ruchów - nazwa układu wywodzi się od mnicha buddyjskiego żyjącego w VII wieku w dynastii Silla. Doprowadził on do przyjęcia buddyzmu jako głównej religii w Korei. Pokonał w finale przedstawicieli Rosji i Mołdawii. Jurek trenuje taekwon-do od ośmiu lat, czyli od drugiej klasy szkoły podstawowej. Zachęcił go do tego jeden z absolwentów III Liceum Tomek Bohusiewicz, potem dopingowała Angelika Janasz znana ze swoich zwycięstw koleżanka klubowa Jurka. Europejski złoty medal to lata ciężkiej pracy z trenerem Krzysztofem Zielińskim w pierwszym etapie treningów i Waldemarem Zdebskim obecnie. Dwa razy w tygodniu treningi w UKS „Gryf” w Świdnicy, dwa razy na sali treningowej w Pszennie, ćwiczenia ogólnorozwojowe na wychowaniu fizycznym w szkole pomogły mu zdobyć europejski laur, z którego cieszymy się wszyscy. Dzięki swoim głównym sponsorom, czyli rodzicom Jurek może spełniać swoje marzenia i pasje. Tato, czyli główny kierowca i menager podczas zawodów oraz mama, która w zaciszu domowym trzyma kciuki drżąc z obawy o bezpieczeństwo syna. A dorobek medalowy do tej pory Jurek ma dość spory. Jest to między innymi:

• Srebrny Medal Polsh Open Cup 2011
  • Mistrzostwo Polski Semi Contact- złoty medal Technik Specjalnych 2012