Zimowe utrzymanie dróg
(31.10.2012)

30 października odbyło się wspólne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Na spotkaniu podsumowano zagrożenia pożarowe, ratownicze, powodziowe i te związane z bezpieczeństwem publicznym w mijającym roku oraz omówiono plany na rok kolejny.

Głównych jednak tematem posiedzenia było omówienie zasad zimowego utrzymania dróg w sezonie 2012/2013. Zimowym utrzymaniem dróg w powiecie świdnickim zajmować się będzie Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego a wspomagać ją w działaniach będzie Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Obie służby nadzorować będą prawie 350 kilometrów dróg powiatowych. Przy drogach ustawiono ponad 12 km. zasłon przeciwśnieżnych. SDPŚ będzie dysponowało w tym sezonie własnym sprzętem, na który się składają: 3 pługopiaskarki, 1 pług wirnikowy, 1 pług na ciągniku i 2 koparko - ładowarki. Dodatkowo do zimowego utrzymania dróg, zgodnie z umową, Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów przeznaczy 5 pługopiaskarek, 1 równiarkę, 1 pług ciężki na samochodzie i 5 koparko - ładowarek. Warto dodać, że dyżury podczas akcji zimowego utrzymania dróg będą pełnione w systemie 2, 3 zmianowym, w godzinach od 4 rano do 22 wieczorem, przy założeniu przeciętnych warunków zimowych. Natomiast podczas wyjątkowo trudnych warunkach pogodowych i obfitych opadów śniegu dyżury będą pełnione całodobowo.

Wykaz telefonów dyżurnych podczas zimowego utrzymania dróg.

• w siedzibie Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego, w Jaworzynie Śląskiej, tel. 74 66 22 920, 601 99 86 30, fax. 74 85 51 415
  • w siedzibie Świdnickiego Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów, przy ul. Częstochowskiej, tel. 74 66 22 920, wew. 25

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu