„Mimozami jesień się zaczyna”
(26.10.2012)

Mamy nową, jesienną księżniczkę poetyckiej pieśni polskiej. Grand Prix i Puchar Dyrektora III LO w Świdnicy wyśpiewała długowłosa, utalentowana Jagoda Banaszczyk- ze Szkoły Muzycznej II stopnia w Wałbrzychu. VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Poetyckiej to już historia.

Ale trzeba ją zapisać tak, aby wszyscy pamiętali, że III Liceum to nie tylko kuźnia młodych muzycznych talentów, ale również miejsce, w którym można posłuchać dobrej muzyki, o którą dba Grzegorz Gołębiowski oraz nacieszyć oko barwami scenografii Kamy Karst. Autorskie plakaty, dyplomy oraz czujne oko dyrektora III, LO Ryszarda Skórki to niezastąpiony atut tego typu uroczystości. Nagrody- sprzęt multimedialny zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy oraz pana Piotra Maderę z Salonu na ulicy Puławskiego. Puchar Grand Prix ufundował dyr. III LO Pan Ryszard Skórka. Patronem Medialnym był pan Tomasz Wyrwa – wydawca tygodnika Ekspressem a Honorowy Patronat pełnił starosta pan Zygmunt Worsa. Ciężkim i odpowiedzialnym zadaniem było wyłonienie laureatów tegorocznego konkursu. W protokole odczytanym przez Artura Janickiego (animatora kultury- Biuro Promocji Artystycznej „Arte”) usłyszeliśmy słowa o wysokim poziomie konkursu. Pod protokołem podpisali się również pani Anna Borowska (dyrektor d/s promocji w starostwie świdnickim), Bogumiła Zdzisława Patała ( nauczyciel muzyki w III LO) oraz wspomniany Tomasz Wyrwa (informatyk i miłośnik muzyki w III LO).

A oto werdykt:

w kategorii szkół gimnazjalnych:

1 miejsce –Magdalena Wąż- Publiczne Gimnazjum nr 1 Ząbkowice Śląskie
2 miejsce -Klaudia Kozyrska- Gimnazjum Gminne im. Piotra Włostowica w Sobótce
3 miejsce -Wiktoria Smędra- Gimnazjum przy Zespole Szkół Integracyjnych w Świebodzicach

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

1 miejsce Kamila Barna- III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
2 miejsce Kaja Bzdeń- III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
3 miejsce Konrad Ostynowicz i Kacper Madej- II Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

wyróżnienia:

Remigiusz Zubek- III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
Julia Strzelecka - III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy
Grażyna Kampa- Gimnazjum w Mietkowie

nagroda publiczności:

Kamila Barna- III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

Organizatorami konkursu były: Teresa Pulsakowska- Daniel, Barbara Piórkowska i Bogumiła Zdzisława Patała. Wśród publiczności, byli uczniowie III LO, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie, prasa ( Nowy Tygodnik Świdnicki) oraz nauczyciele. Bieżący rok szkolny dał nam niecodzienną okazję do przywitania się z naszymi absolwentami. Przepraszam, jeśli nie zapamiętałam wszystkich, ale było przyjemnością spotkać się z dawnymi uczniami: Sylwia Gruba, Beata Figurna (NTŚ), Kamila Banaszczyk ( mama laureatki Grand Prix) Łukasz Grabicki, Krzysztof Dawiec, Mateusz Jakubczak, Dariusz Szpak oraz dawne absolwentki SWP z Ząbkowic Śląskich, które teraz przysyłają na nasz konkurs swoich uczniów-można to tylko podsumować w jeden sposób: III Liceum Ogólnokształcące to szkoła, która dzięki swojej dobrej pracy artystyczno- wychowawczej skupia wiele pokoleń i jest, dlatego- jedną z najlepszych szkół!

Barbara Piórkowska
III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy