AKTUALNOŚCI
  

 

Dni Kultury Niemieckiej w III LO
(26.10.2012)

W dniach 15.10. – 19.10. 2012r. odbyły się w III LO w Świdnicy I Dni Kultury Niemieckiej, które udało się zorganizować w ścisłej współpracy z Konsulatem Generalnym RFN we Wrocławiu i Panią Ireną Kurasz.

W ramach pięciodniowej imprezy uczniowie uczestniczyli w dwóch wykładach, dwóch wycieczkach oraz jednym spotkaniu w języku niemieckim. 15.10.2012r. odbył się w Kościele Pokoju wykład z księdzem Waldemarem Pytlem na temat Marcina Lutra, Reformacji oraz samego Kościoła Pokoju. W wykładzie uczestniczyły klasy I b, II b i I d.

17.10. 2012 klasa III b wysłuchała prelekcji Pana dr. Radosława Skowrona z Muzeum Dawnego Kupiectwa na temat Marii Kunic i jej prac i obserwacji astronomicznych.
16.10.2012r. klasy II e i III d były we Wrocławiu w Niemieckiej Czytelni i dowiedziały się o działalności Goethe Institut w Polsce, a następnie przebywały w Domu Edyty Stein, wysłuchały ciekawej prelekcji dotyczące świętej i jej rodziny, a także obejrzały dom, w którym Edyta Stein mieszkała wraz ze swoją rodziną.

19.10.2012r. klasy I e i II d zobaczyły w Jagniątkowie Dom Gerharta Hauptamnna, niemieckiego noblisty w dziedzinie literatury (1912r.). Piękna pogoda, ciekawe unikalne filmy o nobliście pozostawiły niezapomniane wrażenia.
Kulminacyjnym punktem całego programu Dni Kultury Niemieckiej było spotkanie z Panią Kathrin Ankenbrandt i Panią Ireną Kurasz z Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu. Spotkanie w języku niemieckim, w którym uczestniczyli maturzyści, dotyczyło możliwości studiowania w Niemczech.

Jolanta Wiktorko 
III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy

 

   

 


 

 |  do góry  |