Niezwykły koncert dla emerytowanych nauczycieli
(24.10.2012)

Jan Musiej, szef świdnickiego oddziału ZNP jak zwykle bardzo uroczyście organizuje spotkania emerytowanych nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Stało się również tradycją, że uczniowie naszej szkoły uatrakcyjniają te spotkania swoim śpiewem.

Dawniej spotkania te odbywały się w Domu Nauczyciela, obecnie miejscem koncertu była salka konferencyjna ZNP. Niezbyt atrakcyjne pomieszczenie jednakże wypełnione sercem i towarzyszącą muzyką. Było to bardzo kameralne wydarzenie z udziałem pana prezydenta, pana starosty a przede wszystkim zasłużonych nauczycieli. Popłynęły piękne melodie w wykonaniu Martyny i Remigiusza, którzy akompaniowali sobie na gitarach. Pozwoliłam sobie na zapowiedź tego recitalu mówiąc: „….że przyprowadziłam w tym roku dwie indywidualności: najniższa w szkole dziewczyna, najwyższy chłopak, ona –trzecioklasistka z bagażem doświadczeń scenicznych, on-pierwszoklasista stawiający wcale nie pierwsze krok i na muzycznej arenie, oboje kochający muzykę każdego gatunku i wybitni instrumentaliści gitary”. Zaśpiewali nauczycielom oddzielnie i wspólnie. Szczególne zauważeni, przez młodzież z innych szkół, która dopingowała ich koncert. Towarzyszył nam pan Grzegorz Mikołajczyk, który również ma marzenie gry na gitarze. Uczniowie w podzięce otrzymali czekoladki, ja piękny bukiet kwiatów i cóż? Do zobaczenia w przyszłym roku.

Barbara Piórkowska
III Liceum Ogólnokształcące w Świdnicy