AKTUALNOŚCI
  

 

Licealiści i gimnazjaliści podziwiali drużynę Brazylii
(16.10.2012)

To był wspaniały wyjazd na niesamowite widowisko piłki nożnej. Na mecz Japonia-Brazylia wybrało się 86 licealistów i 23 uczniów Gimnazjum nr 1. Takiego meczu w Polsce jeszcze nie było. Po raz pierwszy zmierzyły się u nas towarzysko dwie tak utytułowane zagraniczne reprezentacje, które przywiozły najlepszych piłkarzy, jakimi w tym momencie dysponują.

Nasi uczniowie zobaczyli takie gwiazdy jak: Kaka, Neymar, Shinji Kagawa czy Keisuke Honda. Mecz był toczony w dobrym tempie, ze sporą ilością sytuacji bramkowych i imponujących akcji. "Canarinhos" pokonali zespół za Azji 4:0, a strzelecką kanonadę na stadionie we Wrocławiu zakończył Kaka, 30-letni pomocnik Realu Madryt, który do reprezentacji wrócił po dwóch latach przerwy.

Młodzi kibice świetnie się bawili podczas meczu skandując i klaszcząc, nie zabrakło emocjonujących reakcji podczas akcji i bramek zdobytych przez zespół z Brazylii. Uczniowie z G1 chętnie dołączyli do wyjazdu licealistów, ponieważ realizują projekt " jak kultywować pozytywne zachowania kibica sportowego". To było wspaniałe lekcja sportowego zachowania.
Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele LO: P. Stempniewicz i E. Bendig. Opiekunami z Gimnazjum nr 1: Z. Wroński i R. Czubala.

 

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu

 

   

   

 


 

 |  do góry  |