AKTUALNOŚCI
  

 

Ekipa "Busem Przez Świat" zdobyła Amerykę Północną!
(10.10.2012)

Ponad 3-miesięczna wyprawa Legalo.pl America Trip 2012 przez kontynent amerykański kilka dni temu dobiegła końca. W sobotę wieczorem, 6. października ekipa Busem Przez Świat po ponad 40 godzinach podróży z Nowego Jorku wylądowała na lotnisku w Warszawie.

Choć wiele osób wątpiło w powodzenie wyprawy, udało się, aczkolwiek nie było łatwo. 23-letni kolorowy bus na polskich tablicach razem z 6-osobową ekipą studentów z całej Polski przejechał ponad 25.000 km i odwiedził 3 państwa: USA, Kanadę i Meksyk, co daje mu dumny dorobek odwiedzenia już 31 państw na 3 kontynentach w 4 wyprawach. Mając jedynie 8$ dziennie studenci objechali kontynent dookoła przeżywając po drodze dziesiątki przygód i poznając setki ludzi.

Wszystko zaczęło się na początku lipca w Nowym Jorku skąd po tygodniowych problemach udało się odebrać busa z portu i przejechać triumfalnie wśród żółtych taksówek przez Time Square budząc nie lada sensację. Ekipa odwiedziła Kanadę i podpłynęła pod sam wodospad Niagara. Wśród tysięcy bizonów, niedźwiedzi grizzly i setek innych zwierząt podróżowaliśmy po Yellowstone. Przejechaliśmy tysiące mil amerykańskimi bezkresnymi drogami pokonując niejedną pustynię i góry i dotarli aż na Dziki Zachód i do Oceanu Spokojnego przecinając tym samym Amerykę w poprzek. Zwiedziliśmy cała słoneczną Kalifornię, spotkaliśmy gwiazdy kina w Hollywood, zobaczyliśmy na własne oczy Wielki Kanion Kolorado, olbrzymie sekwoje, przeżyli Dolinę Śmierci jako jedyne auto bez klimatyzacji od kilkudziesięciu lat i razem z amerykańskimi marines wdaliśmy się w porachunki z wietnamskim gangiem. Próbowaliśmy pobić rekord prędkości na Jeziorze Słonym i o mało nie rozbiliśmy banku w Casino Royale w Las Vegas.

Wspólnie z Indianami Navajo zwiedzaliśmy konno Dolinę Monumentów w Arizonie, spotkaliśmy UFO w Roswell i przejechaliśmy słynną Matkę Dróg, Route 66. Choć wszyscy nam to odradzali wjechaliśmy do Meksyku przez jedno z najbardziej niebezpiecznych miast, Tihuanę, choć w tym samym dniu media amerykańskie podały informację o nasilającej się fali porwań i morderstw w Północnym Meksyku. Zachwyceni meksykańskim jedzeniem, pogodą i życzliwością przejechaliśmy meksykańskie pustynie i bezdroża quadami i cali i zdrowi wróciliśmy do Stanów. Siedzieliśmy w promie kosmicznym w Houston i razem z łowcą aligatorów polowaliśmy na te gady na Florydzie. Z tropikalnej wyspy Key West zobaczyliśmy Kubę i ścigaliśmy się na skuterach wodnych na Oceanie Atlantydzkim.

Całość była relacjonowana codziennie na żywo na blogu www.busemprzezswiat.pl. Codziennie pojawiały się nowe relacje ze zdjęciami a co kilka dni filmy. Wyprawę na blogu i facebooku śledziło codziennie od 20 tys do 40 tys osób. Wyprawę relacjonowało też ponad 70 patronów medialnych, a dzięki pozycjonerowi GPS każdy mógł na żywo zobaczyć na mapie gdzie znajduje się ekipa. Podczas tej wyprawy do naszych fanów dołączyło ponad 5.000 nowych osób.

Przeżyliśmy dziesiątki przygód i poznaliśmy setki wspaniałych ludzi. Wielokrotnie zdarzały się awarie busa, ale dzięki pomysłowości, ludzkiej życzliwości i dużym ilością szarej taśmy i drutu udało się z sukcesem ukończyć całą trasę.

 

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu

 

   

   

 


 

 |  do góry  |