0,5 km wyremontowanej drogi przybyło powiatowi
(09.10.2012)

Zakończył się remont drogi powiatowej nr 2919 D w miejscowości Modlęcin. Po intensywnych opadach w 2009r. droga została uszkodzona i wymagała modernizacji. Remont został wykonany przy udziale środków Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Powiatu Świdnickiego.

Zakres robót obejmował frezowanie nawierzchni, wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanki mineralno-asfaltowej o grubości 4 cm oraz warstwy wiążącej z mieszanki mineralno-asfaltowej o grubości 5 cm. Duże znaczenie dla odwodnienia korpusu drogi ma odmulenie rowów, ścięcie i uzupełnienie poboczy oraz oczyszczenie przepustów pod drogą.

Przebudowano również przepust dł. 45 m pod drogą na skrzyżowaniu dróg Modlęcin-Olszany a także wykonano zjazdy na pola i posesje. Całościowy koszt robót wyniósł 288 448,92 zł brutto. Powiat pokrył 57 689,92 zł a MSW 230 759,00 zł. Ogromnie się cieszę, że udało nam się pozyskać środki w takiej sumie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, dodać należy, że w przyszłym roku nie byłoby już takiej możliwości- mówiła Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu.

W odbiorze drogi uczestniczyły władze Strzegomia oraz sołtys wsi Krystyna Gielata z przedstawicielem Rady sołeckiej Tadeuszem Wątrobą. Zadanie zrealizowała firma BISEK-asfalt Michał Bisek, Kostomłoty.

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu