Sukcesywnie oddawane do użytku kolejne chodniki przy drogach powiatowych
(09.10.2012)

W dniu 8 października br. w miejscowości Żelazów dokonano odbioru technicznego chodnika o długości 312 m i tym samym oddano go do użytku mieszkańców. W odbiorze z ramienia Starostwa Powiatowego w Świdnicy obecna była Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu oraz Dyrektor Służby Drogowej Marek Olesiński wraz z inspektorem Marią Bajerską. Zadowolenia z nowego chodnika nie krył sołtys wsi oraz jej mieszkańcy, dla których droga jest teraz bardziej bezpieczna.

Chodnik wykonany został z kostki betonowej. Na długości 202 m ułożono kolektor deszczowy. Odwodnienie jezdni zapewniają wykonane studzienki burzowe z przykanalikami do nowego kolektora. Przystępując do budowy chodnika, przewidziano również poszerzenie drogi o 30 cm, co ma istotne znacznie dla mijających się samochodów - mówi Sabina Cebula z Zarządu Powiatu. Chodniki wybudowano dzięki współpracy Powiatu Świdnickiego z Gminą Strzegom, dlatego na odbiór zaproszono władze Strzegomia. Zadowolenia z chodnika nie krył Burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta oraz zastępca burmistrza Wiesław Witkowski. Tegoroczne środki budżetowe pozwoliły na wykonanie chodnika na dł. 3 wsi. Ukończenie pozostałej części wstępnie zostało zaplanowane na przyszły rok, w ramach posiadanych środków.

Wartość wykonanych prac wyniosła 148 tys. zł brutto. Przetarg na budowę chodnika wygrała firma FOMAC Sp. z o.o, Świdnica ul. Bystrzycka, która zadanie wykonała zgodnie z umową i w terminie. Przypomnijmy, że jeśli Gmina partycypuje w kosztach budowy chodnika, to władze tej gminy wyznaczają chodniki do remontu, bądź budowy. W tym roku Burmistrz wraz z Radą Miejską przeznaczyli na budowę chodników przy drogach powiatowych 200 000zł.

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu