AKTUALNO列I

Spotkanie Partnerstwa Powiatu 安idnickiego
(08.10.2012)

W poniedzia貫k, 8 pa寮ziernika w 安idnicy odby這 si posiedzenie W鎩t闚, Burmistrz闚 i Prezydenta z terenu Powiatu 安idnickiego, na kt鏎ym zaprezentowano przyk豉dy wst瘼nych projekt闚 dotycz帷ych uzyskania przez jednostki samorz康u terytorialnego 廝鏚e przychodu z energetyki s這necznej.

Na spotkaniu przekazano nowe informacje dotycz帷e Programu Regionalnego EOG, zaprezentowano wyniki oceny propozycji projekt闚 oraz przedstawiono autorski przyk豉d projektu.

Celami przygotowywanych projekt闚 s optymalizacja i racjonalizacja zu篡cia energii elektrycznej, gazowej, cieplnej oraz ciep貫j wody u篡tkowej w przestrzeniach pilota穎wych celem ograniczenia lub unikni璚ia emisji do powietrza, w tym emisji CO2. Ju na chwil obecn jest udost瘼nione 廝鏚這 finansowania takich przedsi瞝zi耩 ( maksymalnie 50- procentowa dotacja w wyniku konkursu).

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu