Kasprowiczanie z wizytą u niemieckich przyjaciół
(01.10.2012)

Wrzesień w I Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza był nie tylko czasem rozpoczęcia nowego roku szkolnego, lecz również okresem wymiany szkolnej. 15.09.2012 roku wyruszyła ze Świdnicy 23-osobowa grupa młodzieży z "Kasprowicza" wraz z organizatorką przedsięwzięcia germanistką Bożeną Furmankiewicz oraz nauczycielem historii Pawłem Barańskim z rewizytą do partnerskiego Biberach, by przez tydzień poznawać nasz kraj sąsiedni.

Przygotowano dla nas ciekawy program. Mogliśmy uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych (1 lekcja zaczyna się o 7.25 !), braliśmy udział w akcji malowania T-shirtów, pływaliśmy łódkami po Riss, nad którą leży Biberach. Wyruszyliśmy na zwiedzanie Monachium i jego zabytków oraz Friedrichshafen, gdzie mogliśmy podziwiać sterowce w. Muzeum Zeppelinów.

Po krótkim rejsie po Jeziorze Bodeńskim dotarliśmy do Konstancji, ciekawego miasta na granicy ze Szwajcarią, gdzie uczniowie bawili się w grę miejską. Każda wymiana jest fantastycznym doświadczeniem, wspaniałą możliwością poznania nowych ludzi, lekcją pokonywania uprzedzeń. Następna już za rok! Tym razem uczniowie z Niemiec będą gościć w naszych domach. Zapraszamy wszystkich chętnych, na pewno warto!

Bożena Furmankiewicz

Adriana Lisowska