Muzyczne objawienia podczas II Festiwalu Subkultur
(03.10.2012)

W sobotę 29.09.2012 w auli strzegomskiego LO odbył się II Festiwal Subkultur. Imprezę poprowadziła Beata Peda, która prezentowała dorobek muzyczny zespołów, przeprowadzała wywiady z liderami i wspaniale angażowała publiczność do zabawy.

Festiwal rozpoczęli ubiegłoroczni zwycięzcy. Chłopaki z K-Dzielni dali ponad godzinny koncert . Hip-hopowe kawałki przepełnione autentycznymi doświadczeniami młodych strzegomian poruszyły publiczność. Po występie K-Dzielni nastąpiła część konkursowa, do której przystąpiło aż sześć zespołów: Cool Time, The Avengers Duo, ERROR, Prosto z wosku, Vexing Question, STRIKER. Jak na prawdziwy Festiwal Subkultur przystało ze sceny można było usłyszeć różne gatunki muzyczne: od dirty rocka, jazzu, punk rocka, aż po ciężki metal. "W tym roku - dodaje pomysłodawca festiwalu Tomasz Marczak- poziom był bardzo wysoki. Wystąpiły bardzo mocne zespoły, które zagrały prawdziwe minikoncerty". Publiczność porwana w wir muzyki szalała pod sceną. Każdy zespół miał ok 20 minut na zaprezentowanie dwóch utworów konkursowych.

Pozostały czas można było zagospodarować na inne kompozycje muzyczne, ale już niestety poza konkursem. Bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły Cool Time z kapitalnym wokalistą P. Rudnickim oraz STRIKER z charyzmatycznym D. Świędrychem . Zaskoczył zespół The Avengers Duo, który swoimi utworami wprowadził w klimat jazzowych klubów. Zwycięzców wyłoniło jury w składzie: Mirosław "Smalec" Malec (Radical Soul Ammunition), Artur "Zuchman" Zuchmantowicz (Radical Soul Ammunition), Błażej Markiewicz (KDZ). Werdykt jury ogłosił dyr. LO Tomasz Marczak, a nagrody finansowe wręczył burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, który wraz z sekretarzem gminy Iwoną Zabawą-Budziszyn uczestniczył w festiwalu. III miejsce i 550 zł otrzymał Vexing Question. II miejsce i kwota 550 zł trafiła do zespołu ERROR. Natomiast zwycięzcą festiwalu, który otrzymał 1500 zł okazała się grupa strzegomskich hip-hopowców - Prosto z wosku w składzie: M. Andrasz, N. Trąbiński, B. Bajda. Publiczność przyjęła werdykt jury z ogromnym entuzjazmem . A ci, którzy nie uczestniczyli w festiwalu mogą posłuchać zwycięzców http://www.youtube.com/watch?v=IMn3RzeQyiU

Zwieńczeniem festiwalu był występ Radical Soul Ammounition, który rozbudził wśród przybyłych niesamowicie pozytywne wibracje, a fani zespołu przybyli nawet z Jawora i Wrocławia. Założeniem Festiwalu Subkultur była integracja muzyczna, kulturowa i wiekowa, a także odkrycie nowych talentów. Czy się udało? Ależ oczywiście! Będąc wśród tłumu nie liczył się wiek czy styl. Nie było także podziałów ze względu na rodzaj muzyki. Każdy , kto usłyszał pierwsze nuty jakiegokolwiek utworu zaczynał tańczyć, pogować, klaskać i bawić się w jej rytm. Podczas tego wydarzenia można było zatracić się w charyzmatycznych dźwiękach. Chłopakom z zespołu Prosto z wosku życzymy owocnych godzin w studio i genialnych wyników.

FESTIWAL SUBKULTUR 2012 bezapelacyjnie przebił nasze oczekiwania. To była wspaniała impreza. Zastanawiać się można, co będzie za rok? Już teraz szykujcie się na kolejną dawkę dobrej energii, a także zgłaszajcie swoje pomysły!

Serdecznie zapraszamy!

Festiwal był współfinansowany przez Urząd Miejski w Strzegomiu.

Zdjęcia: A. Grzywacz-Dudek

Adriana Lisowska