Kolejna droga wyremontowana w tym roku
(25.09.2012)

17 września zakończył się, trwający ponad miesiąc, remont drogi powiatowej nr 2901D na odcinku /Sady/- Biała, który obejmował naprawę nawierzchni i odwodnienie. W ramach modernizacji wykonano korekcyjne frezowanie nawierzchni, ułożono warstwę wiążącą i ścieralną na jezdni oraz warstwę bitumiczną na zjazdach.

Oczyszczono rowy przydrożne z namułu na średnią głębokość 30 cm wraz z wyprofilowaniem skarp na długość 1 540,00 mb, wykonano przepusty pod zjazdami i ułożono korytka ściekowe. Wymieniono również krawężnik na nowy oraz uzupełniono pobocza. Jednym zdaniem oddano do użytku 920m solidnej, zmodernizowanej drogi.

Przy odbiorze technicznym inwestycji Sabina Cebula- Etatowy Członek Zarządu Powiatu podziękowała wykonawcom za sprawne przeprowadzenie prac remontowych oraz Władzom Gminy Marcinowice za doskonałą współpracę. Środki na zrealizowanie budowy otrzymano z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych na usuwanie klęsk żywiołowych. Całościowy koszt robót wyniósł 392 442,90 zł. brutto. Wykonawcą inwestycji była firma BISEK- asfalt Michał Bisek z Kostomłotów.

Droga od 01.01.2013r. straci status drogi powiatowej i otrzyma kategorię drogi gminnej. To nie koniec remontów dróg powiatowych. Aktualnie trwają prace na drodze w kierunku Pogorzały, Modlęcina oraz na odcinku Śmiałowice- Klecin, gdzie roboty wykonywane są w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Niebawem będziemy więc mogli się cieszyć z kolejnych nowych nawierzchni drogowych.

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu