Druga rocznica istnienia świdnickiej spółdzielni socjalnej
(24.09.2012)

Jedyna na terenie Świdnicy spółdzielnia, którą w całości tworzą osoby niepełnosprawne, 21 września obchodziła swoje drugie urodziny. Na uroczystość przybyli przedstawiciele władz miasta, powiatu i jednostek zajmujących się pomocą potrzebującym.

Spółdzielnia "Niepełnosprawni Aktywni" jest działalnością przynoszącą zarobek jak i możliwość kontaktu z innymi ludźmi. W ramach prac porządkuje groby, dostarcza pocztę do klientów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie oraz prowadzi punkt ksero w Urzędzie Miejskim. Praca w spółdzielni daje nam szansę istnienia w życiu społecznym. Jesteśmy wdzięczni za pomoc jaką obdarzyło nas miasto i powiat, od momentu założenia instytucji- mówiła Bernadetta Przyborowska ze Świdnickiej Wielobranżowej Spółdzielni Socjalnej "Niepełnosprawni Aktywni". Współpraca jest na bieżąco i wiem, że wiele rzeczy zrobimy jeszcze razem. To ważne, żeby samorządy wspierały spółdzielnie. Życzę powodzenia i wytrwałości oraz dalszych efektów i ciągłego rozwoju- powiedziała Wicestarosta Alicja Synowska.

Adriana Lisowska
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu