VI Targi Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej zakończone
(18.09.2012)

W sobotę zakończyły się kolejne już Targi Żywności Prozdrowotnej i Regionalnej "Zdrowie ma smak" organizowane przez Starostwo Powiatowe w Świdnicy przy współudziale Urzędu Gminy Świdnica i Urzędu Miasta w Świdnicy.

W tym roku gościliśmy rekordową liczbę 31 wystawców z powiatów świdnickiego, kartuskiego, chojnickiego, tatrzańskiego, łowickiego, bolesławieckiego, polkowickiego, wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, kluczborskiego, dzierżoniowskiego, lwóweckiego, kłodzkiego, bolesławieckiego, górowskiego, milickiego, oleśnickiego, trzebnickiego, wrocławskiego i aleksandrowskiego - podsumowuje wydarzenie Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska. Tegoroczne targi cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Świdnicy i okolic. Każdy z odwiedzających mógł znaleźć wśród licznych stoisk coś interesującego dla siebie. A wybierać było z czego: góralski oscypek oraz różne inne sery, tradycyjnie wypiekany chleb, soki i syropy, wyroby z runa leśnego, miody, zioła, herbaty, napary, wędzone ryby oraz wyroby i desery mleczne.

Jednak targi zdrowej żywności to nie tylko wydarzenie dla koneserów zdrowej żywności. Wspólnie z SP ZOZ przygotowaliśmy punkty medyczne, w których bezpłatnie można było zmierzyć ciśnienie tętnicze, poziom cukru we krwi, cholesterolu oraz zbadać słuch. Na wszystkich chętnych czekać także będzie specjalista okulista, dietetyk oraz ginekolog - położnik - mówi Alicja Synowska. Mamy nadzieję, że w roku następnym odwiedzi nas jeszcze więcej wystawców a targi już na stałe wpiszą się w kalendarz imprez organizowanych przez powiat świdnicki - podsumowuje wydarzenie Wicestarosta Alicja Synowska.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu