Bezpłatne szkolenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie
(12.09.2012)

Profesjonalistów, osoby pracujące z rodzinami z małymi dziećmi, zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu "Profilaktyka krzywdzenia małych dzieci". Głównymi tematami szkolenia będą zagadnienia:

1. Fazy cyklu rozwoju rodziny - charakterystyka rodziny z małym dzieckiem.
  2. Rozwój psychofizyczny dziecka w okresie 0-3 lata.
  3. Proces separacji i indywiduacji według M. Mahler.
  4. Prawdy i mity na temat krzywdzenia dzieci.
  5. Czynniki wspierające i zaburzające rozwój małego dziecka.
  6. Specyficzne formy krzywdzenia małych dzieci. Czynniki ryzyka krzywdzenia małych dzieci.
  7. Wspieranie rodziców małych dzieci: sposoby radzenia sobie z atakami złości;
    kary a konsekwencje.
  8. Podejmowanie interwencji w sytuacji krzywdzenia małego dziecka - rozmowa z rodzicami.

Szkolenie odbędzie się 29 i 30 września 2012r., w godz. 9.00 - 17.00 (16h), w Świdnicy, przy ul. Franciszkańskiej 18 (Miejska Biblioteka Publiczna), sala 214. Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, potwierdzenie udziału w szkoleniu. Realizatorami szkolenia będą doświadczeni trenerzy:

Agnieszka Tekiela - psychoterapeuta, pedagog, trener. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi. Pracowała m. in. w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, realizowała projekty adresowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Beata Oleksy - trener Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, psychoterapeuta, pedagog. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Pracowała m. in. w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie we Wrocławiu, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, realizowała projekty adresowane do osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie ankiety zgłoszeniowej i przesłanie na maila: stowarzyszenie.adesse@wp.pl. Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegółowych informacji udziela - Beata Oleksy, tel. 607308673.

Projekt współfinansowany ze środków The Velux Foundations w ramach programu "Bezpieczne dzieciństwo" Fundacji Dzieci Niczyje.

FDN nie ponosi odpowiedzialności za treść niniejszej publikacji.

PLIK DO POBRANIA:

Piotr Dębek