Stypendia dla najzdolniejszych
(06.09.2012)

Ponad 140 uczniów i absolwentów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego nagrodzono dzisiaj nagrodami Starosty Świdnickiego za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe. Uroczystość odbyła się w sali Zespołu Szkół Specjalnych w Świdnicy a oprócz nagrodzonych wzięli w niej udział nauczyciele, dyrektorzy, rodzice oraz przedstawiciele Zarządu Powiatu w osobach Wicestarosty Świdnickiego Alicji Synowskiej i Etatowego Członka Zarządu Sabiny Cebuli.

Cieszymy się z doskonałych osiągnięć naszych uczniów. To ważne, aby doceniać ich wysiłki, stąd właśnie coroczne nagrody Starosty dla najzdolniejszych - mówi Alicja Synowska. Dzisiaj, na takich uroczystościach, widać jak zdolną mamy młodzież. Tym, którzy już skończyli naukę życzymy powodzenia na studiach, tym, którzy jeszcze się uczą w naszych placówkach życzymy abyśmy się ponownie spotkali w roku przyszłym, na kolejnym wręczeniu nagród Starosty - podsumowuje wydarzenie Sabina Cebula. Łączna kwota przeznaczona na nagrody wyniosła 53 tysiące złotych i rozdysponowano ją wśród 28 maturzystów, 53 laureatów olimpiad przedmiotowych i 60 sportowców.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu