Pożegnanie Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
(05.09.2012)

W poniedziałek, 3 września, odbył się uroczysty benefis na którym dyrektorzy szkół, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska, samorządowcy, absolwenci oraz koleżanki i koledzy z pracy żegnali panią Krystynę Lasek. Długoletnia Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy odeszła na emeryturę, pozostawiając po sobie znaczący dorobek w postaci setek, jeśli nie tysięcy, absolwentów zespołu szkół.

Spotkanie było niezwykle ciepłe i pełne wspomnień. Każdy z zebranych chciał dodać coś od siebie. Wyświetlono prezentację, która opowiadała o życiu zawodowym i prywatnym Pani Dyrektor. W imieniu Zarządu Powiatu Świdnickiego prezent Pani Krystynie Lasek wręczyła Wicestarosta Alicja Synowska. Ponieważ benefisantka odeszła od pełnionej przez lata funkcji w dzień swoich urodzin, nie mogło zabraknąć słodkiego tortu i życzeń. Pani Krystyna Lasek nadal będzie aktywnie udzielać się jako prezes Świdnickiego Uniwersytetu III Wieku.

Adriana Lisowska
Foto. Tomasz Pietrzyk, Świdnica24.pl