Dożynki w gminie Świdnica
(05.08.2012)

Radosne święto plonów już za nami. W minioną niedzielę (2 września br.) sołectwo Burkatów uroczyście ugościło mieszkańców gminy Świdnica na dożynkach gminnych. Obchody rozpoczęły się o godzinie 13 mszą polową, podczas której dziękowano za zakończone żniwa i zebrane plony.

Po modlitwie przemaszerował korowód niosący bogate wieńce dożynkowe, będące owocem pomysłowości gospodyń. Wśród atrakcji przygotowanych dla gości były między innymi występy zespołów tanecznych i artystycznych: "Krąg", "Mokrzeszów", "Ale Babki", "Kądziołeczki", "A to heca", "Stokrotki" i "Smyki z Pszenna". Kusiły suto zastawione pysznościami stoiska sołectw a dobrą zabawę zapewnił cykliczny konkurs Wiadomości Świdnickich "Świdnicki Łokieć", w którym jedną z nagród ufundował Starosta Świdnicki. Powiat świdnicki na dożynkach reprezentował Starosta Świdnicki Zygmunt Worsa, Wicestarosta Świdnicki Alicja Synowska oraz Etatowy Członek Zarządu Sabina Cebula.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu