Wakacyjne prace na powiatowych drogach
(09.08.2012)

Pomimo wakacji trwają intensywne prace na drogach należących do powiatu świdnickiego. Obecnie prowadzonych jest aż siedem zadań przewidzianych do wykonania w tym roku w ramach usuwania skutków powodzi. 7 sierpnia 2012r. miał miejsce odbiór techniczny aż trzech zakończonych właśnie inwestycji.

Chodzi o trzykilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 2900D Sady - skrzyżowanie z drogą nr 1994D (Chwałków), odcinek drogi powiatowej nr 1990D Tąpadła - granica powiatu (długość 1,1 km) i przebudowywany fragment drogi powiatowej nr 2879D Mysłaków - Wiry o długości 960 m. W sumie 5 km dróg. Świeżo wyremontowane odcinki dróg odbierała komisja w składzie: Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego, Jerzy Guzik Wójt Gminy Marcinowice, Ewa Fiedler - Łeńska Zastępca Wójta Marcinowice, Radny Powiatowy Władysław Gołębiowski, Dyrektor Służby Drogowej Powiatu Świdnickiego Marek Olesiński oraz przedstawiciele wykonawców i sołtys wsi. Cieszymy się z kolejnych zakończonych inwestycji drogowych. Dziękuję wykonawcy za sprawne przeprowadzenia inwestycji oraz władzom Gminy Marcinowice za doskonałą współpracę - mówi Sabina Cebula.

To jednak nie koniec prac drogowych w powiecie. Lada dzień wykonawca zacznie roboty na drodze powiatowej nr 3396D Pogorzała - granica powiatu. Zaczynają się również prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 2879D Śmiałowice - Klecin, wykonywaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. To duża inwestycja, wyceniana na prawie 3 348 484,48 zł brutto. W ramach niej, oprócz przebudowy jezdni i szerokiej naprawy odwodnienia, powstanie 2733 m kw. chodników, bariery energochłonne o dł. 44 m, balustrady stalowe o długości 15 m i prawie 50 mb murów oporowych oraz zbudowanych zostanie 33 przepustów. W tym wypadku dofinansowanie z budżetu państwa wyniesie 30%, pozostała kwota pochodzi z budżetu powiatu świdnickiego i Gminy Marcinowice (900.000,0 zł) - podsumowuje Sabina Cebula. Wkrótce zostaną podpisane umowy na kolejne remonty. Mowa tu o remoncie drogi powiatowej nr 2919D w miejscowości Modlęcin o długości 500 m, remoncie urządzeń odwodnieniowych w ciągu tej samej drogi oraz remoncie drogi powiatowej nr 2901D /Sady/ - Biała o długości 920 m. Łączny koszt przeprowadzanych inwestycji może się zamknąć w kwocie 680 tysięcy złotych. Remonty z pewnością spowodują utrudnienia w ruchu drogowym, jednak proszę kierowców o wyrozumiałość, gdyż po ich zakończeniu będą mieli do dyspozycji doskonałą nawierzchnię drogową, zachowując jednak bezpieczną prędkość - dodaje Sabina Cebula Etatowy Członek Zarządu.

Piotr Dębek
Biuro ds. Europejskich i Promocji Powiatu