Goście z Kartuz w powiecie świdnickim
(20.07.2012)

W dniach 12-15 lipca w naszym powiecie przebywał delegacja z partnerskiego powiatu kartuskiego. Goście z Kaszub, pod przewodnictwem Starosty Kartuskiego Pani Janiny Kwiecień, rozmawiali i wymieniali się doświadczeniami z przedstawicielami świdnickiego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Domu Dziecka z Bystrzycy Górnej oraz Powiatowego Urzędu Pracy.

Takie wizyty mają przede wszystkim na celu wymianę doświadczeń i dzielenie się dobrymi praktykami w zarządzaniu powiatowymi jednostkami nakierowanymi na pomoc społeczną – podsumowuje wizytę Alicja Synowska, Wicestarosta Świdnicki. Warto dodać, że oprócz oficjalnej delegacji z zaprzyjaźnionego powiatu kartuskiego, przybywają u nas podopieczni Domu Dziecka z Kartuz. Natomiast nasze dzieci pojechały na wakacje na Kaszuby - mówi Sabina Cebula, Etatowy Członek Zarządu Powiatu Świdnickiego. Goście z Kartuz odwiedzili także nowo wybudowany Zespół Szkół Specjalnych w Świdnicy.