Zakończenie akcji scalania gruntów
(20.07.2012)

16 lipca w budynku Starostwa Powiatowego miało miejsce przekazanie placu budowy pod końcową inwestycję zakończonej właśnie akcji scalania gruntów we wsi Milikowice. W ramach inwestycji zostanie wykonanych przeszło 10,5 km dróg gminnych oraz liczne nasadzenia drzew.

Akcja scalania gruntów, przeprowadzona wspólnie z Urzędem Marszałkowskim i Urzędem Gminy w Jaworzynie Śląskiej ma na celu polepszeniu warsztatu pracy okolicznych rolników w gospodarowaniu gruntami rolnymi, przyczyni się także niewątpliwie do zwiększenia atrakcyjności wsi Milikowice wśród potencjalnych nowych mieszkańców lub inwestorów – wyjaśnia Paweł Kaśków, Dyrektor Powiatowego Biura Geodezji i Katastru. Prace scaleniowe trwały od roku 2010, cieszymy się, że dzisiaj wreszcie uroczyście możemy zakończyć prace, które były niezwykle żmudne i wymagały zgodnej współpracy mieszkańców wsi, Starostwa Powiatowego w Świdnicy, Urzędu Marszałkowskiego i Urzędu Gminy – podsumowuje Paweł Kaśków.